Co jsme zažili ve škole

Beseda s příslušníkem Policie Břeclav - 3.3.2020

Pozvali jsme si příslušníka Policie Břeclav na besedu o bezpečnosti na internetu, na sociálních sítích, o kyberšikaně, o šikaně, o různých trestných činech, apod. Děti byly rozděleny podle věku na skupiny 1. a 2. třída a 3.-5. třída. I když spoustu informací dětí mají, je dobré si ta nejdůležitější témata stále připomínat a upozorňovat na skrytá nebezpečí. Děti byly pozorné a měly spoustu dotazů, na které policista ochotně odpovídal. Věřím, že si budou dávat pozor, aby se ony samy nestaly obětí nějakého nečistého chování.

 

 

Lyžování v Němčičkách - 24.-27.2.2020

Ve dnech 24 - 27. února jsme se zúčastnili lyžařského kurzu v Němčičkách. Letos jsme z lyžování měli celkem obavy, protože bylo tentokrát proti nám a na sníh (jak přírodní, tak i ten umělý), jsme mohli zapomenout. Jak se však ukázalo, až na ušpiněné oblečení nebylo lyžování na umělém povrchu pro děti žádným problémem. Jako vždy si kurz užily a nejvíc se těšily na čtvrtek, kdy jsme už tradičně naše lyžování zakončili závody ve slalomu.

 

Pokusy - 14.2.2020

V pátek dne 14.2. nám předvedli chemické a fyzikální pokusy žáci ze Základní školy Kobylí. Všem se to moc líbilo.

 

Divadýlko Květinka - 10.2.2020

Divadýlko Květinka s programem pro děti "Až já budu velká, bude ze mě ......" - druhy povolání v příběhu.

 

Předávání vysvědčení

I když pololetní vysvědčení není tak velká sláva jako to na konci školního roku, pro prvňáčky je to premiéra. Tu si ve čtvrtek díky slavnostnímu rozdávání pololetního vysvědčení užili naši žáci, kteří loni v září usedli poprvé do školních lavic. Vše bylo pro ně nové a náročné, proto bylo někdy třeba děti pozitivně motivovat. A za jejich odvedenou práci si určitě zasloužili velkou pochvalu. Od třídní učitelky – opět v roli královny Marie I. dostali pochvalný list a dort, na kterém si děti moc pochutnaly. Tímto děkuji za spolupráci všem rodičům a mamince, která dort dětem připravila.

 

Vystoupení na předvánočním setkání seniorů - 13.12.219

13.12. šli děti a žáci potěšit naše seniory na obecní úřad.

 

Vánoční koncert - 6.12.2019

Jako každý rok, tak i letos si děti a žáci z MŠ a ZŠ připravili vánoční vystoupení pro své rodiče a příbuzné, aby se všichni společně naladili na vánoční svátky. Vystoupení jsme nazvali Dětský vánoční sen.

 

Mikuláš

V pátek 6.12. přišel do školy Mikuláš, čert a anděl.

 

Florbalový turnaj v ZŠ Kobylí - 22.11.2019

V pátek 22.11. se uskutečnil v ZŠ Kobylí již tradiční florbalový turnaj čtyř škol - Brumovice, Kobylí, Bořetice a Vrbice. Tak jako každý rok i letos probíhaly velmi tuhé boje, ze kterých jsme letos vyšli vítězně my. Všichni se vraceli s úsměvem na tváři a s pokřikem:"My jsme mistři, my jsme mistři!"

 

Florbalový turnaj v Mikulově - 29.11.2019

V pátek dne 29.11. se náš florbalový kroužek zúčastnil v Mikulově celorepublikového turnaje nazvaného Čeps cup. Soutěžilo zde 10 družstev z okresu Břeclav. Naši žáci obsadili krásné 5. místo a patří jim právem velká pochvala.

 

Pohádkový den aneb slavnost Slabikáře - 20.11.2019

Prvňáčci měli ve středu 20.11. svůj velký den. Do třídy přišla místo paní učitelky královna Marie I. z Království čtenářů. Seznámila děti s pohádkovým příběhem. Společně jsme se vydali vysvobodit princeznu, kterou věznil ve svém zámku zlý čaroděj. Cesta nebyla lehká, žáci plnili různé úkoly a za jejich správné splnění získali klíče, kterými odemkli komnaty a princeznu vysvobodili. Na konci této dlouhé cesty na památku získali Slabikář a pamětní list, který jim bude připomínat jejich velkou snahu a píli při výuce nových písmenek a čtení prvních slabik a krátkých vět.

 

Ekocentrum Velké Pavlovice - 11.11.2019

 Dne 11.11.2019 jsme s dětmi navštívili Ekocentrum ve Velkých Pavlovicích. Tentokrát žáci pracovali s výukovým programem Cesta chleba na náš stůl.

 

Sklárny Kyjov - 31.10.2019

Ve čtvrtek 31.10.2019 byli žáci 4. a 5. roč. na exkurzi ve sklárně Kyjov. Bylo úžasné zažít si a přímo vidět v provozu sklárny, obrovskou skládku skla, drcení střepů, následné tavení, výrobu různých typů sklenic až po sklad a expedici všech skleněných výrobků. Dětem i dospělým se exkurze velice líbila.

 

Hvězdárna - Veselí nad Moravou - 31.10.2019

Žáci 1. - 3. ročníku navštívili hvězdárnu ve Veselí nad Moravou.

 

Divadélko z Hradce Králové - 11.10.2019

Dne 11.10. přijelo divadélko z Hradce Králové s programem Pohádky z našeho statku. Představení se zúčastnily všechny děti ze školy i školky a všem se pohádky moc líbily.

 

Muzeum Anthropos v Brně - 3.10.2019 

Dne 3.10. byli žáci 4. a 5. třídy na návštěvě v pravěku. Navštívili jsme muzeum Anthropos v Brně. Samozřejmě všechny děti nejvíce zaujal mamut. 

 

Divadelní  představení v Brně  - 25.9. 2019

Dne 25. října jsme s dětmi mateřské školy a žáky 1. a 2. třídy navštívili divadlo Radost v Brně. Známé veršované pohádky Františka hrubína z knihy Špalíček veršú a pohádek se dětem moc líbily.

 

Dopravní výchova v Hustopečích  -17. 9. 2019

Dne 17. září byli žáci 4. a 5. ročníku na dopravním hřišti v Hustopečích. Než si vyzkoušeli zručnost a jízdu na kole, museli projít teorií s následným testem. Zkušení revizoři  opravdu velmi pečlivě hlídali dodržování pravidel. Jsme velmi rádi, že si děti mohou prakticky vyzkoušet, jak se správně chovat pří jízdě na kole na silnici. 

 

Ekocentrum Velké Pavlovice - 11. 9. 2019

Dne 11. 9. jeli žáci 1.,2. a 3. třídy do Ekocentra ve Velkých Pavlovicích. Prvňáci měli program Živá zahrada a ostatní děti s velkým zájmem zkoumaly v programu Ježek živého ježečka.

  

Zahájení školního roku - 2.9.2019

Slavnostní zahájení školního roku. Naši prvňáčci.