Předškoláci

Téma týdenního bloku - Děn dětí a Děti z celého světa

1. Na planete Zemi je mnoho lidí. Všichni jsme stejní, a přesto jiní. Najdi k jednotlivým postavám správný obrys.

Obrázek č. 1

2. Bludiště

Obrázek č. 2

3. Rozhodni zda se dvojce slov rýmují. Dvojici, která se nerýmuje přeškrkni. Obrázky vybarvy.

Obrázek č. 3

4. Vezmi si pastelky a obtáhni lízátka několikrát různými barvami.

Obrázek č. 4

5. Vybarvi v rámečku tolik obrázků správnými barvami, kolik je ve čtverečku pntíků. Obrázky pojmenuj.

Obrázek č. 5

Jarní tvoření - Veselé kolíčky

Co takhle vytvořit si pár veselých zvířátek z kolíčků

Potřebujeme :

dřevěný kolíček, barevný papír (pěnové hadry na nádobí), pohyblivé oči, barevné špagáty, lepidlo, nůžky, pistolka.

Postup:

Dřevěné kolíčky nabarvíme kvalitními fixami. Z barevného papíru nebo tlustších pěnových hadrů na nádobí vystřihneme obličejíky a tělíčka, domalujeme je fixou, přilepíme očička a slepíme vše dohromady na kolíčky pistolkou. Případně jako nožičky, ručičky můžete použít provázky i jiný materiál, který vás napadne - vytvořte si zvířátka dle vlastní fantazie :-)

Aby byly ručičky, čisté jako rybičky

Připojené soubory