Vzkazy pro rodiče - oznámení, zápisy ze schůzek

ŠVP PV naší mateřské školy je k nahlédnutí na nástěnce v MŠ.

 

Milí rodiče,

 

posíláme Vám pár návodů, jak můžete i vy s dětmi doma pracovat. Připravovat děti na školu během každodenních činností, děti si je osvojí přirozenou cestou a ani nepostřehnou, že se něčemu učí. Jak na to?


Předčítání pohádek, příběhů, čtení na pokračování - děti se učí soustředěnosti, pozornosti. O přečteném si s dětmi povídáme, rozvíjíme tím slovní zásobu, trénujeme správnou výslovnost, paměť.


Hraní her - vždy se snažíme dohrát do konce, neodcházet. Trénujeme tím ovládání emocí, vytrvalost, trpělivost.


Společné vycházky, pobyt venku - pozorujeme přírodu, roční období, části dne. Možná se setkáme se zvířátky, hmyzem, určujeme rostliny, stromy. Můžeme si zahrát pohybovou hru.


Seznamujeme děti s říkadly, básničkami, písničkami - trénujeme paměť, výslovnost


Zadávání úkolů - dětem bychom měli dát občas nějaký úkol v rámci jejich možností.


Tvoření, vlastní činnost - kreslení, modelování, stříhání, skládání z papíru, úkoly z grafomotoriky, konstruktivní hry. Podporujeme u dětí fantazii, představivost, jemnou i hrubou motoriku, manuální schopnosti.


Posíláme odkaz na stránky, kde najdete inspiraci a úkoly pro vaše děti: www.predskolaci.cz, www.hrajemesi.cz, www.kidedu.cz, www.skolazvesela.cz, www.ucebnice-online.czhttps://www.maminkam.cz/pracovni-listy-pro-predskolaky